poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Orły w finale Taça da Liga

Benfica Lizbona wyeliminowała po serii rzutów karnych FC Porto w półfinale Pucharu Ligii. Mecz na Estádio do Dragão w regulaminowym czasie gry zakończył się bezbramkowym remisem, a w serii jedenastek 4:3 triumfowały Orły.

Benfica mając w perspektywie rewanż z Juventusem Turyn w 1/2 finału  Ligi Europy zagrała w dużej mierze w rezerwowym składzie. Na domiar złego od 31 minuty ekipa Jorge Jesusa musiała grać w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę zobaczył Steven Vitória. Pomimo olbrzymiej przewagi gospodarzy udało się jednak dowieść remis do końca spotkania. W Taça da Liga nie przewidziano dogrywki wiec od razu o losie awansu miały zadecydować rzutu karne. Te skuteczniej wykonywali goście i w nagrodę zmierzą się 7 maja w finale z Rio Ave.

Dla FC Porto to prawdziwy dramat, bo już po raz drugi zostali wyeliminowani przez Benficę w pucharowej rywalizacji, choć grali przez wiele minut z przewagą jednego zawodnika. Podobny scenariusz mieliśmy w półfinale Pucharu Portugalii. Tam jednak grająca podstawowym składem Benfica narzuciła im swój styl gry i odniosła zasłużone zwycięstwo. Tym razem Orłom sprzyjała opatrzność, bo sam Jackson Martínez mógł strzelić kilka bramek.

FC Porto vs. Benfica Lizbona - 0:0 k.3:4