niedziela, 27 kwietnia 2014

FC Porto vs Benfica - nd. 19:15


Benfica Lizbona zmierzy się dzisiaj na wyjeździe z FC Porto w spotkaniu 1/2 finału Taça de Liga. Będzie to już 4 pojedynek pomiędzy Smokami i Orłami w tym sezonie. Wiadomo już, że zwycięzca tego meczu zmierzy się 7 maja w finale z Rio Ave.

Puchar Ligi to najmniej prestiżowe trofeum, które zdobyła/może zdobyć Benfica Lizbona w tym sezonie. W poprzednią niedzielę drużyna Jorge Jesusa wywalczyła 33. w historii mistrzostwo Portugalii. W finale Pucharu Portugalii zmierzy się z 19 maja z Rio Ave i jest zdecydowanym faworytem. Ponadto w najbliższy czwartek w Turynie zmierzy się w rewanżowym spotkaniu 1/2 finału Ligi Europy z Juventusem Turyn (w Lizbonie wygrała 2:1) i ma szansę po raz drugi z rzędu zagrać w finale tych europejskich rozgrywek. Nic dziwnego, że dzisiaj nie zobaczymy najsilniejszego składu Orłów, gdyż kilku zawodników odpoczywa przed czwartkowym bojem ze Starą Damą.

Zdecydowanie inaczej przedstawia się sytuacja FC Porto. Dla Smoków obecny sezon jest jednym z najgorszych w ostatnich kilkunastu latach. Rywalizację ligową zakończą dopiero na 3. miejscu, co oznacza konieczność gry w eliminacjach do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Odpadli już również z Ligi Europy (wyeliminowani w 1/4 finału przez FC Sevillę) oraz z Pucharu Portugalii, gdzie właśnie w półfinale przegrali w niesamowitych okolicznościach dwumecz z Benficą (1:0 u siebie i 1:3 w Lizbonie). Dzisiejszy półfinał na Estádio do Dragão i zwycięstwo pozwoli im awansować do finału, gdzie powinni uporać się z Rio Ave. W ten sposób mogą choć po części osłodzić swoim wiernym fanom całoroczne niepowodzenia. 

W obecnym sezonie pomiędzy Orłami i Smokami doszło również do jednego spotkania ligowego.  W styczniu FC Porto na Estadio da Luz musiało uznać wyższość późniejszego mistrza, przegrywając 0:2.

Jeżeli chodzi o rywalizację w Taca de Liga na wcześniejszych etapach to rozegrano dwie fazy grupowe. Możecie je prześledzić tutaj.
 
Niestety żaden polski kanał telewizyjny nie będzie transmitował tego meczu, jak również żaden kanał niekodowany na satelicie. W tej sytuacji zapraszamy na transmisję internetową tutaj.

Przewidywane składy wyjściowe:


 FC Porto

Benfica Lizbona

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz