poniedziałek, 24 marca 2014

Nie dali szans Academice

Benfica Lizbona pewnie pokonała u siebie 3:0 Académicę Coimbra w spotkaniu 24. kolejki Liga ZONE Sagres. Tym samym Orły utrzymały siedmiopunktową przewagę nad drugim w tabeli Sportingiem Lizbona.

Benfica grając w najsilniejszym składzie nie dała najmniejszych szans drużynie z Coimbry. Losy spotkania rozstrzygnęły się już praktycznie w pierwszej połowie za sprawą dwóch trafień Limy. Brazylijczyk trafił do siatki Ricardo w 11 i 27 minucie. W 59 minucie trzecie trafienie dorzucił Enzo Perez i gospodarze mogli się cieszyć z siódmego kolejnego zwycięstwa ligowego.

Do końca rywalizacji pozostało już tylko sześć kolejek ligowych, a Orły mają 7 punktów przewagi nad Sportingiem (w praktyce 8 bo mają lepszy bilans spotkań) i aż 12 punktów przewagi nad FC Porto. Trudno sobie w tej sytuacji wyobrazić by zawodnicy Jorge Jesusa nie wywalczyli w cuglach mistrzostwa.

Obszerny skrót spotkania: -- oglądaj

Benfica Lizbona vs Académica Coimbra - 3:0 (2:0)
1:0 Lima (11')
2:0 Lima (27')
3:0 Enzo Perez (59')