niedziela, 23 marca 2014

Benfica vs. Académica - nd. 19:00

Benfica Lizbona zmierzy się dzisiaj na Eastadio da Luz z Académica de Coimbra, w spotkaniu 24. kolejki Liga ZONE Sagres. Orły w razie zwycięstwa zrobią kolejny krok do mistrzostwa, a powinni wygrać, bo Sporting Lizbona nie rezygnuje z mistrzostwa. Wczoraj na wyjeździe wygrał 3:1 z Maritimo.

Orły pewnie zmierzają do mistrzostwa i dzisiaj mogą odnieść siódme kolejne zwycięstwo ligowe. W czwartek musieli mierzyć się w Lidze Europy z Tottenhamem i teoretycznie mogą dzisiaj być nieco zmęczeni. Jednak to dzisiaj Jorge Jesus wystawi do gry teoretycznie podstawowy skład, który nieco odbiega od tego z meczu z Anglikami. Ewentualna strata punktów z Academicą u siebie byłaby wielką sensacją.

Statystyki:
W lidze doszło do 123 spotkań. 95 zakończyło się zwycięstwem Benfici, 19 remisami, a 9 zwycięstwami Acadamici. Bilans bramkowy wynosi 342 do 112 dla Orłów. Co ciekawe 3 ostatnie zwycięstwa nad Benficą drużyna z Coimbry odniosła w Lizbonie i to trzy lata pod rząd. Od 2008 do 2010 Academica wygrywała kolejno 3:0, 1:0 i 2:1.

Nieobecni:
Benfica: wszyscy do dyspozycji trenera
Academica: Ivanildo (kontuzjowany)

Niestety żaden polski kanał telewizyjny nie będzie transmitował tego meczu, jak również żaden kanał niekodowany na satelicie. W tej sytuacji zapraszamy na transmisję internetową tutaj

Prawdopodobne składy wyjściowe:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz