niedziela, 26 stycznia 2014

Skromne zwycięstwo nad Gil Vicente


Benfica Lizbona pokonała 1:0 Gil Vicente, w trzecim i ostatnim spotkaniu grupowym Taça da Liga. Mecz rozegrano na Estádio do Restelo, obiekcie Belenenses, gdyż na Estadio da Luz wymieniana jest murawa.

Spotkanie nie miało już żadnego znaczenia w kontekście awansu z grupy, gdyż Orły w dwóch pierwszych spotkaniach zapewniły już sobie awans do 1/2 finału. Nic dziwnego wiec, że trener Jorge Jesus desygnował do gry rezerwowy skład. Dwóch graczy Orłów otrzymało okazję do oficjalnego debiutu - Hélder Costa i João Cancelo. Pomimo to Benfica miała zdecydowaną przewagę, ale udokumentowała ją tylko jedną bramką, strzeloną w 56' przez Miralema Sulejmaniego. W pierwszej połowie Funes Mori nie wykorzystał rzutu karnego.

W 1/2 finału Benfica zmierzy się z FC Porto, a w drugim półfinale Braga ze zwycięzcą grupy A (mecze dzisiaj). Wyniki wszystkich spotkań i tabele znajdziecie tutaj.Benfica Lizbona vs Gil Vicente - 1:0 (0:0)
1:0 Miralem Sulejmani (56')

Benfica Lizbona:
Paulo Lopes - Andre Almeida (82' Joao Cancelo), Steven Vitoria, Jardel, Silvio - Ivan Cavaleiro, Andre Gomes, Ruben Amorim, Sulejmani (78' Helder Costa) - Djuricic (78' Bernanrdo Silva), Funes Mori.

Gil Vicente:
Adriano Fachinni - Gabriel, Peks Danielson, Vitor Vinha (67' Luis Martins 67') - Leandro Pimenta, Luan (73' Nwankwo), Luis Silva - Avto, Paulinho, Caetano (58' Diogo Viana.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz