wtorek, 28 stycznia 2014

Rodrigo na celowniku Arsenalu

Kolejny zawodnik Benfiki znalazł się w kręgu zainteresowań europejskiego giganta. Tym razem chodzi o Rodrigo, na którego zęby ostrzy sobie Arsenal. Niedawno z klubem pożegnał się pomocnik Andre Gomes, ale okienko transferowe jeszcze się nie zamknęło, a to oznacza możliwość dalszych transferów.

Jednym z najgłośniej omawianych zawodników jest Rodrigo. Jak podaje serwis Talksport, 22-letni strzelec jest wysoko ceniony przez menadżera Kanonierów Arsene'a Wengera. Portugalska gazeta O Jogo podała informację, jako by Arsenal miał się już w tej sprawie skontaktować z Benfiką. Hiszpanem interesują się jednak także inne kluby. W grę wchodzić mają także Valencia oraz Zenit Sankt Petersburg, jednak samemu Rodrigo najbardziej miałyby pasować przenosiny do Premier League.

Angielska piłka nie jest mu obca, bowiem ma on już za sobą okres wypożyczenia do klubu Bolton Wanderers. Tak jak przewidywały typy bukmacherów, nie odniósł tam jednak wielkiego sukcesu. Urodzony w Rio de Janeiro Rodrigo (pełn. Rodrigo Moreno Machado) zdobywał pierwsze piłkarskie szlify w Brazylii. Po przeprowadzce do Hiszpanii, trenował w Celcie Vigo oraz Realu Madryt.

W Benfice gra od 2010 roku. W tym sezonie zaliczył łącznie 12 występów, w których udało mu się ustrzelić 8 bramek. Drużyna obecnie prowadzi w tabeli ligowej, zbierając do tej pory 39 punktów. Zakłady bukmacherskie dają Benfice największe nadzieje na tytuł.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz