niedziela, 19 stycznia 2014

Benfica vs. Maritimo

Benfica Lizbona podejmie dzisiaj na Estadio da Luz drużynę Maritimo Funchal, w spotkaniu 16. kolejki Liga ZONE Sagres. Po wczorajszym zwycięstwie Sportingu 2:1 na wyjeździe z Aroucą, Orły muszą wygrać by powrócić na fotel lidera rozgrywek.

Benfica Lizbona jest zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania i ma z Maritimo pewne rachunki do wyrównania. Drużyna z Madery jako jedyna w rundzie jesiennej zdołała w lidze pokonać Orły. W połowie sierpnia 2013 roku wygrała w pierwszej kolejce ligowej 2:1. Wówczas jednak drużyna Jorge Jesusa była w dołku, a ostatnio wydaje się, że na dobre załapała wiatru w przysłowiowe żagle, czego efektem było ubiegłotygodniowe pokonanie u siebie 2:0 FC Porto. Maritimo natomiast nie potrafiło wygrać ani jednego spotkania z siedmiu rozegranych od początku grudnia (4 ligowe, 2 w Pucharze Ligii i 1 w Pucharze Portugalii). W tej sytuacji trudno wróżyć gościom sukces na Estadio da Luz.

Nieobecni:
Benfica: Salvio i Cardozo (kontuzje).
Maritimo: Rúben Ferreira, João Luiz, Sami, Márcio Rozário (kontuzje).

Statystyki:
Benfica na półmetku rozgrywek była liderem z 36 punktami. Maritimo natomiast zajmowało 11. pozycję z 17 punktami na koncie. Bilans bezpośrednich spotkań ligowych jest naturalnie korzystny dla Orłów, 43 zwycięstwa, 16 remisów i 8 porażek, stosunek bramek 152:55. Maritimo tylko raz w historii udało się wygrać z Benficą na Estadio da Luz.

BENFICA

MARITIMOBrak komentarzy:

Prześlij komentarz