sobota, 18 stycznia 2014

Banega zastąpi Maticia? - wieści transferowe

Wielokrotny reprezentant Argentyny, Éver Banega, grający od kilku lat w hiszpańskiej Valencii CF może trafić na Estadio da Luz i być następcą sprzedanego do Chelsea Londyn Nemanji Maticia. Taką informację podaje dzisiejsze wydanie dziennika ABOLA.

Portugalski dziennik twierdzi za SportsDirect News, że 25-letni pomocnik jest najpoważniejszym kandydatem do zastąpienia Serba w Benfice. Orły mają sporą sumkę do dyspozycji na transfery, bo Chelsea zapłaci za Maticia 25 mln euro.

Banega swoją karierę zaczynał w Boca Juniors. W styczniu 2008 roku trafił za 17,5 mln euro do Valencii. W sezonie 2008/2009 grał na wypożyczeniu w Atletico Madryt. Od kilku lat w miarę regularnie grywa w reprezentacji Argentyny i wydaje się pewniakiem by znaleźć się w kadrze Albicelestes na tegoroczny Mundial w Brazylii.

**


Benfica po raz kolejny wypożyczyła Derlisa Gonzáleza, tym razem do Olimpii Asuncion. Ostatni rok Paragwajczyk spędził na wypożyczeniu w innym klubie z rodzimej ligi, Guarani Asuncion.Olimpia za półroczne wypożyczenie reprezentanta paragwajskiej młodzieżówki zapłaci ok. 100 tysięcy dolarów, czyli ok. 75 tysięcy euro.

**

Brytyjskie media twierdzą, że Manchester City jest skłonny sprzedać Benfice Javi Garcíę, ale jeżeli w drugim kierunku podąży Oscar Cardozo.

abola - record

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz