poniedziałek, 6 maja 2024

Porażka z Famalicão

Embed from Getty Images

SL Benfica poległa na wyjeździe 0:2 z FC Famalicão w spotkaniu 32. kolejki Liga Portugal Bwin 2023/24. Tym samym straciła już iluzoryczne szanse na mistrzostwo, a z ligowego triumfu na dwie kolejki przed końcem może się cieszyć Sporting CP.

Już na początku spotkania obie ekipy strzeliły po golu, ale zarówno przy trafieniu Di Marii i Cadiza VAR wskazał pozycję spaloną. Kolejną dogodną akcję bramkową przeprowadzili gospodarze, ale uderzenie Cadiza w 27. minucie trafiło w słupek.

W przerwie Roger Schmidt dokonał trzech zmian. Na boisku pojawili się Rafa Silva, Florentino Luís i Arthur Cabral. Orły zaczęły się dłużej utrzymywać przy piłce, a Angel Di Maria w 58. minucie trafił w słupek. Niestety ostatnie nad 20 minut należało do gospodarzy. Najpierw w 71. minucie do siatki trafił Panamczyk Puma Rodríguez, a dobił Benficę w 85. minucie Francuz Zaydou Youssouf.