wtorek, 28 maja 2024

Benfica w fazie grupowej LM!

Embed from Getty Images

SL Benfica nie będzie musiała przebijać się do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wszystko dzięki Atalancie Bergamo. Tym samym Orły mogą zaksięgować w swoim budżecie co najmniej 40 mln euro.

Benfica zajmując drugie miejsce w lidze miała zagrać w el. do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Tak się jednak nie stanie, bo z "pomocą" przyszła Atalanta Bergamo. Włoski klub najpierw wygrał w poprzednią środę w finale Ligi Europy, a w niedzielę w lidze pokonał AC Torino 3:0 i zapewnił sobie miejsce w pierwszej czwórce Serie A. To oznacza, że miejsce w fazie grupowej LM przeznaczone dla triumfatora Ligi Europy zajmie klub z najlepszym rankingiem UEFA spośród biorących udział w eliminacjach, czyli w tym przypadku Benfica.

Od nowego sezonu LM zmienia swoje oblicze. Nie będzie podziału na 4-zespołowe grupy. 36 drużyn stworzy wspólną tabelę. Każda drużyna rozegra po 8 spotkań (4 u siebie i 4 na wyjeździe). Przeciwnicy zostaną wylosowani. 8 najlepszych awansuje do 1/8 finału, a kolejne 16 ekip powalczy w tzw. barażu.

abola.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz