wtorek, 27 lutego 2024

Wygrana z Portimonense SC

Embed from Getty Images

SL Benfica rozbiła na Estadio da Luz 4:0 Portimonense SC w spotkaniu 23. kolejki Liga Portugal Bwin 2023/24. Orły przewodzą w tabeli i wyprzedzają o dwa oczka Sporting CP, który ma jednak jedno spotkanie zaległe.

23. kolejka była bardzo udana dla ekipy Rogera Schmidta. Orły pewnie zainkasowały 3 oczka, a ich rywale pogubili punkty. Sporting CP zremisował na wyjeździe 3:3 z Rio Ave, a FC Porto 1:1 z Gil Vicente. W tej sytuacji Benfica objęła samodzielnie pozycję lidera i o 2 oczka wyprzedza Sporting (jeden mecz zaległy), a Smoki tracą już 9 punktów.

Mecz z Portimonense miał trochę dziwny przebieg. Goście przez pierwsze 30 minut bronili się bardzo skutecznie i dopiero w ostatnim kwadransie pierwszej połowy dominacja Orłów była już wyraźna. Ekipa Rogera Schmidta stworzyła sobie cztery znakomite sytuacje bramkowe, ale żadnej z nich nie zamieniał na bramkę.

Druga połowa to już totalna dominacja, a "demolka" rywala dokonała się w niespełna cztery minuty. Pomiędzy 55-58' gospodarze strzelili trzy gole, a kilkunastu kolejnych dobili rywala 4. trafieniem.

Benficę czeka teraz prawdziwa droga przez mękę. W przeciągu 8 dni zmierzą się na wyjeździe ze Sportingiem CP w Pucharze Portugalii, z FC Porto w lidze i w przyszły czwartek podejmą Glasgow Rangers w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy.