piątek, 22 grudnia 2023

TdL: Zwycięstwo i awans do połfinału

Embed from Getty Images

SL Benfica pokonała na Estadio da Luz 4:1 drugoligowy AVS Futebol SAD w drugim spotkaniu fazy grupowej Taça da Liga. Orły awansowały do styczniowego półfinału, w którym zmierzą się z Estoril Praia.

W Pucharze Ligi na etapie grupowym rywalizuje 12 drużyn podzielonych na 4 grupy po 3 drużyny. Każda ekipa rozgrywa tylko dwa spotkania. Benfica 31 października pokonała 2:0 na wyjeździe FC Aroucę, a AVS Futebol SAD jeszcze we wrześniu przegrał z tą drużyną u siebie 1:2. W tej sytuacji Orłom do awansu wystarczyłby tylko remis. Mimo to trener Roger Schmid desygnował do gry pierwszy garnitur.

Po pierwszych dwóch kwadransach zapachniało sensacją pomimo sporej przewagi gospodarzy. Ambitny drugoligowiec objął prowadzenie po trafieniu Johna Mercado w 21. minucie. Jednak trafienie Angela Di Marii w 31. minucie i Joao Mario w 44. minucie pozwoliły gospodarzom zejście na przerwę z prowadzeniem. W drugiej Orły zaaplikowały rywalowi dwie kolejne bramki i teraz spokojnie mogą czekać na styczniowy turniej w Leirii.

Mecze półfinałowe zaplanowano na 23 i 24 stycznia, a finał na 27 stycznia. SL Benfica zmierzy się w nim z Estoril, które niespodziewanie wygrało rywalizację w grupie D z FC Porto. Uczestnicy drugiego nie są jeszcze znani, ale prawdopodobnie będą to Sporting CP i SC Braga.