poniedziałek, 13 listopada 2023

Szalone derby!

Embed from Getty Images

SL Benfica pokonała na Estadio da Luz 2:1 Sporting CP w spotkaniu 11. kolejki Liga Portugal Bwin 2023/24. Bramki dla Orłów w doliczonym czasie gry strzelili Joao Neves i Casper Tengstedt.

Przebiegu tego niesamowitego meczu nie będę opisywać. Można to zobaczyć na poniższym skrócie wideo. Lwy do przerwy prowadziły 1:0 po trafieniu w samej końcówce pierwszej połowy Viktora Gyokeresa. W 51. minucie drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Goncalo Inacio i Orły grały z przewagą jednego zawodnika. Nie potrafili jednak tego wykorzystać, aż w doliczonym czasie gry zadały dwa zabójcze ciosy. Dzięki wygranej ekipa Rogera Schmidta zrównała się punktami z liderującym Sportingiem i ma 3 oczka przewagi nad trzecim FC Porto.