niedziela, 8 października 2023

Wyszarpali zwycięstwo

Embed from Getty Images

SL Benfica pokonała na wyjeździe 1:0 GD Estoril Praia w spotkaniu 8. kolejki Liga Portugal Bwin 2023/24. Orły decydujące trafienie zanotowali dopiero w doliczonym czasie gry, a jego autorem był Antonio Silva.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Orłów. Stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych, ale brakowało skuteczności. Dwie z nich zmarnował Casper Tengstedt, który w sobotnim meczu wybiegł w wyjściowym składzie.

W drugiej połowie wydawało się, że ekipa Rogera Schmidta przyciśnie jeszcze bardziej. Niespodziewanie jednak to gospodarze ruszyli do przodu i w 54. minucie Heriberto trafił w słupek. Benfica odpowiedziała chwilę później mocnym strzałem z dystansu Otamendiego, który bramkarz odbił przed siebie, ale dobitka Joao Mario trafiła wprost w bramkarza. Wraz z końcem czasu przewaga Orłów wzrastała i trwało oblężenie bramki gospodarzy.

Bohaterem meczu okazał się Antonio Silva. Młody obrońca najpierw w 90+3. minucie strzelił głową zwycięską bramkę, a w ostatniej akcji meczu wyręczył Trubina wybijając/broniąc strzał z przewrotki Bernardo Vitala.

Jak padła bramka i wyglądał przebieg spotkania można zobaczyć na poniższym skrócie wideo.