niedziela, 29 października 2023

Tylko remis z Casa Pia

Embed from Getty Images

SL Benfica zremisowała 1:1 na Estadio da Luz z Casa Pia AC w spotkaniu 9. kolejki Liga Portugal Bwin 2023/24. Bramkę dla Orłów w 44. minucie strzelił Joao Mario.

Kryzys Orłów trwa w najlepsze. Po zasłużonej porażce u siebie z Realem Sociedad San Sebastian w fazie grupowej Ligi Mistrzów tym razem ekipa Rogera Schmidta tylko zremisowała u siebie z Casa Pia. Goście mogli ten mecz nawet wygrać, bo w 54. minucie Felippe przestrzelił rzut karny.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gospodarzy, ale nie przekładało się to na dogodne sytuacje bramkowe. Udało się jednak w końcówce strzelić gola za sprawą pięknego uderzenia Joao Mario.

Druga połowa to prawdziwy koszmar dla fanów Orłów. Najpierw w 54. minucie po faulu Florentino na Jaja arbiter podyktował rzut karny. Na całe szczęście Trubin kapitalnie obronił strzał Felippe. W 60. minucie ukraiński bramkarz ponownie uratował kolegów przed utratą gola po szybkim kontrataku gości. Niestety w 81. minucie bramkarz Orłów z bohatera stał się antybohaterem, gdy pod nogami przepuścił strzał z ostrego konta Larrazabala. W końcówce gospodarze rzucili się do frontalnego ataku, ale kapitalnie bronił Batista i dwa cenne punktu zostały stracone.

Jak padały bramki i wyglądał przebieg spotkania można zobaczyć na poniższym skrócie wideo.