środa, 4 października 2023

LM: Porażka z Interem

Embed from Getty Images

SL Benfica przegrała 0:1 na wyjeździe z Interem Mediolan w meczu drugiej kolejki grupy C fazy grupowej Ligi Mistrzów 2023/2024. W innym meczu tej grupy Red Bull Salzburg przegrał u siebie 0:2 z Realem Sociedad San Sebastian.

W pierwszej połowie ekipa Rogera Schmidta prezentowała się całkiem dobrze i to ona była częściej w posiadaniu piłki. Gospodarze starali się odbierać piłki w środku pola i przeprowadzać szybkie kontrataki. W drugiej połowie dominacja Interu nie podlegała już dyskusji. Porażka jednym golem to najmniejszy wymiar kary i jest zasługą dobrze broniącego Trubina i braku skuteczności gospodarzy. Dogodne sytuacje marnował zwłaszcza Lautaro Marinez, m.in. trafił w słupek i poprzeczkę.

W kolejnym meczu 24 października Orły podejmą u siebie Real Sociedad i aby wciąż myśleć o awansie do 1/8 finału LM muszą to spotkanie wygrać.

1. Real Sociedad - 4 pkt
2. Inter Mediolan - 4 pkt.
-----------------------------------
3. Salzburg - 3 pkt.
4. Benfica - 0 pkt.

Jak padła bramka i wyglądał przebieg spotkania można zobaczyć na poniższym skrócie wideo.