niedziela, 16 kwietnia 2023

To już kryzys?

Embed from Getty Images

SL Benfica przegrała na wyjeździe 0:1 z GD Chaves w spotkaniu 28. kolejki Liga Portugal Bwin 2022/23. Orły wciąż są liderem rozgrywek, ale ich przewaga nad Smokami zmalała do zaledwie 4 oczek. Zanotowały również 3. porażkę z rzędu w przeciągu tygodnia.

Ekipa Rogera Schmidta wpadła w poważny kryzys. Jeszcze przed Wielkanocą wydawało się, że mistrzostwo jest już właściwie pewne. Niestety najpierw bolesna porażka z FC Porto u siebie, a teraz wyjazdowa z ligowym średniakiem spowodowały, że przewaga z 10 oczek zmalała do 4. Do tego jeszcze w tygodniu Orły poległy u siebie 0:2 z Interem Mediolan w pierwszym meczu 1/4 finału LM.

Benfica przez cały mecz zdecydowanie przeważała, ale marnowała doskonałe sytuacje lub kapitalnie bronił Paulo Vitor. Gdy w drugiej połowie Orły przycisnęły jeszcze bardziej gospodarze zaczęli odgryzać się groźnymi kontrami. W 52. minucie oko w oko z Vlachodimosem stanął Juninho, ale grecki bramkarz wygrał z nim pojedynek. To było jednak poważne ostrzeżenie dla Benfiki. Minuty uciekały, a Orły nie potrafiły przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

W ostatniej minucie meczu bramkarz gospodarzy wykopał piłkę na połowę Benfiki. Niestety Otamendi przy próbie jej przyjęcia się poślizgnął i piłka trafiła pod nogi Issaha Abassa, a ten pokonał bezradnego Vlachodimosa. Gospodarze wygrali z Benficą po raz pierwszy od 26 lat.

Jak padały bramki i wyglądał przebieg spotkania można zobaczyć na poniższym skrócie wideo.