niedziela, 19 marca 2023

Spacer z Vitorią

Embed from Getty Images

SL Benfica rozbiła na Estadio da Luz 5:1 Vitória SC w spotkaniu 25. kolejki Liga Portugal Bwin 2022/23. Orły zapisały do swojego dorobku kolejne 3 punkty i umocniły się na pozycji lidera rozgrywek z 68 oczkami na koncie.

Ekipa Rogera Schmidta nie dała żadnych szans ekipie z Guimarães, która w tabeli zajmuje 5. pozycję tuż za "wielką czwórką". Orły mogą teraz spokojnie czekać na niedzielny hit kolejki pomiędzy SC Braga i FC Porto. W razie straty punktów przez Smoki przewaga nad drugą ekipą w tabeli powiększy się do 10 oczek.

Wygrana była 10. z kolei w lidze. Benfica losy meczu rozstrzygnęła już w pierwszej połowie strzelając trzy gole. Druga połowa była już znacznie spokojniejsza, a trener Roger Schmidt dokonał kilku zmian w składzie. Pomimo to Orły jeszcze podwyższyły prowadzenie.

Benfica w 25. spotkaniach ligowych w tym sezonie strzeliła już 66 bramek. Jest to najlepszy wynik w lidze portugalskiej od sezonu 2018/2019.

Jak padały bramki i wyglądał przebieg spotkania można zobaczyć na poniższym skrócie wideo.