sobota, 11 lutego 2023

Puchar nie dla Orłów

Embed from Getty Images

SL Benfica przegrała na wyjeździe po serii rzutów karnych 4:5 z SC Braga w 1/4 finału Taça de Portugal i odpadła z dalszej rywalizacji. W regulaminowym czasie padł wynik 1:1.

Spotkanie zaczęło się bardzo dobrze dla ekipy Rogera Schmidta. Orły w 15. minucie objęły prowadzenie po trafieniu Goncalo Guedesa. Niestety w 30. minucie czerwoną kartkę otrzymał Alexandra Baha, a kilka minut później do wyrównania doprowadził Al Musrati.

W dalszej części meczu i w dogrywce bramki już nie padły. Pod koniec dogrywki Benfica straciła kolejnego zawodnika. W 120. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Morato i Orły kończyły mecz w dziewiątkę.

W serii rzutów karnych pomylił się jedynie Fredrik Aursnes i to oznaczało odpadnięcie Benfiki z Pucharu Portugalii.

Jak padały bramki i wyglądał przebieg spotkania można zobaczyć na poniższym skrócie wideo.