wtorek, 21 lutego 2023

Poskromili Pantery

Embed from Getty Images

SL Benfica pokonała na Estadio da Luz 3:1 Boavistę FC w spotkaniu 21. kolejki Liga Portugal Bwin 2022/23. Dzięki wygranej Orły wciąż są liderem z przewagą 5 punktów nad FC Porto i 7 punktów nad SC Braga.

Mecz z Panterami nie był łatwą przeprawą dla Orłów. Goście w pierwszej połowie bronili się bardzo skutecznie i zakończyła się ona bezbramkowym remisem. Gdy w 55. minucie wynik otworzył Gilberto wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem. Niespodziewanie to goście po trzech minutach wyrównali za sprawą Yusupha Njie.

Benfica po utracie gola ruszyła do huraganowych ataków. Okazję na ponowne wyjście na prowadzenie miała w 72. minucie gdy arbiter podyktował jedenastkę za faul na Rafie Silvie. Niestety niezawodny jak do tej pory z rzutów karnych Joao Mario przegrał pojedynek z bramkarzem Rafaelem Bracali.

Kolejne minuty mijały i widmo straty punktów zaczęło zaglądać w oczy zawodników Rogera Schmidta. Na całe szczęście sprawy w swoje ręce wziął Goncalo Ramos. Młody napastnik w 82. minucie w końcu trafił do siatki po raz 13. w tym sezonie i ponownie objął samodzielnie prowadzenie w klasyfikacji strzelców.

W samej końcówce Orły nie broniły wyniku, a konsekwentnie dążyli do podwyższenia wyniku. W doliczonym czasie gry Joao Mario kapitalnie dośrodkował w pole karne, a rezerwowy Patar Musa przysłowiowym szczupakiem dobił swój poprzedni klub.

Jak padały bramki i wyglądał przebieg spotkania można zobaczyć na poniższym skrócie wideo.