sobota, 7 stycznia 2023

Skromna wygrana z Portimonense

SL Benfica pokonała na Estadio da Luz 1:0 Portimonense SC w spotkaniu 15. kolejki Liga Portugal Bwin 2022/23. Zwycięską bramkę dla Orłów strzelił z rzutu karnego już w 9. minucie Joao Mario.

Orły zagrały bez ukaranego Enzo Fernandeza ukaranego przez trenera Rogera Schmidta za opuszczenie treningu i podróż do Argentyny, gdzie zaplanował spędzenia Sylwestra.

Benfica bardzo szybko otworzyła wynik spotkania, bo już w 9. minucie z rzutu karnego gola strzelił Joao Mario. Dziesięć minut później gospodarze powinni prowadzić już 2:0, ale kolejnego karnego zmarnował Fredrik Aursnes.

Goście pomimo tylko jednobramkowej porażki praktycznie nie zagroziły bramce Benfiki. Orły przez całe spotkanie dominowały, ale albo zawodziła skuteczność lub fantastycznie bronił bramkarz gości Kosuke Nakamura.

Jak padały bramki i wyglądał przebieg spotkania można zobaczyć na poniższym skrócie wideo.