poniedziałek, 14 listopada 2022

Wygrana przed Mundialem

SL Benfica pokonała na Estadio da Luz 3:1 Gil Vicente FC w spotkaniu 13. kolejki Liga Portugal Bwin 2022/23. W ligowej czołówce nie doszło do żadnych zmian, bo swoje mecze wygrało również FC Porto, Braga i Sporting.

Jak można się było spodziewać od początku dominowała ekipa Rogera Schmidta. Gospodarze objęli prowadzenie już 9. minucie po rzucie karnym wykorzystanym przez Joao Mario za faul na Rafa Silvie. Niestety kilka minut później w polu karnym ręką zagrał Otamendi i goście w 17. minucie wyrównali wykorzystując jedenastkę.

Wyrównanie dodało gościom pewności siebie i to oni częściej byli przy piłce, ale nic z tego nie wynikało. Natomiast gospodarze jeszcze przed przerwą potrafili ponownie wyjść na prowadzenie. W 36. minucie niezawodny Goncalo Ramos dobił do bramki piłkę odpitą przez bramkarza po strzale Davida Neresa. Ten sam zawodnik kilka minut po przerwie dołożył drugie trafienie i jak się później okazało rozstrzygnął losy spotkania.

Benficę pozbawioną kadrowiczów czekają w najbliższym czasie dwa mecze grupowe w Pucharze Ligi z Estrela Amadora na wyjeździe i Panafiel u siebie. Do meczów ligowych powrócą po przerwie na MŚ. Na początek będzie ich czekało cięzkie zadanie, bo 28 grudnia na wyjeździe zmierzą się z trzecim aktualnie Sportingiem Bragą.