niedziela, 30 października 2022

Rozbili Chaves

SL Benfica rozbiła na Estadio da Luz 5:0 GD Chaves w spotkaniu 11. kolejki Liga Portugal Bwin 2022/23. Orły tym samym umocniły się na pozycji lidera gdyż FC Porto w tej kolejce tylko zremisował, a Sporting CP przegrał.

11. kolejka znakomicie układa się dla Orłów. W piątek FC Porto zremisowała na wyjeździe 1:1 z Santa Clara, a Sporting CP w sobotni wieczór poległ na wyjeździe 0:1 Aroucą. Benfica ma aktualnie 8 punktów przewagi nad Smokami i aż 12 nad Lwami. W niedzielę na fotel wicelidera może wskoczyć Sporting Braga, która gra na wyjeździe z Gil Vicente. Nawet jeżeli wygra to Orły będą mieć 6 oczek przewagi nad wiceliderem.

Orły bardzo szybko rozstrzygnęli losy spotkania. Już w pierwszych 10 minutach strzelili dwie bramki, a przed przerwą jeszcze podwyższyli prowadzenie. W drugiej połowie zespół Rochera Schmidta nie zamierzał się oszczędzać i w ostatnich 10 minutach dorzucił dwa kolejne trafienia.