wtorek, 26 lipca 2022

El. LM: Rywalem FC Midtjylland

Przeciwnikiem SL Benfica w 3. rundzie el. do fazy grupowej LM będzie wicemistrz Danii. FC Midtjylland wyeliminował po serii rzutów karnych cypryjski AEK Larnaca. W obu spotkaniach padł remis 1:1.

Po pierwszym spotkaniu w Danii wydawało się, że więcej szans na awans ma wicemistrz Cypru. Gospodarze już w 9. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Nigeryjczyka Victora Olatunji. Duńczycy jednak już 12. minucie wyrównali po trafieniu Henrika Dalsgaarda.

W kolejnych minutach meczu i dogrywki bramki już nie padły i o awansie zadecydowały rzuty karne, które skuteczniej wykonywali goście i wygrali 4:3.

Benfica pierwszy mecz rozegra u siebie we wtorek 2 sierpnia o godzinie 21:00 czasu polskiego. Rewanż w Danii o tej samej godzinie we wtorek 9 sierpnia.