poniedziałek, 20 czerwca 2022

David Neres Orłem!

SL Benfica oficjalnie ogłosiła pozyskanie Davida Neresa z Szachtara Doniecka za 15,3 mln euro. Natomiast Everton został sprzedany do Flamengo, ale Orły pozostawiły sobie 10% do niego.

Brazylijski napastnik/skrzydłowy ma 25 lat i podpisał z Benficą umowę do końca czerwca 2027 roku. W umowie wpisano klauzulę odejścia na poziomie 100 mln euro. Karierę zaczynał w FC Sao Paulo. W styczniu 2017 roku przeniósł się do Ajaxu Amsterdam. W styczniu br. został kupiony przez Szachtara Donieck za 12 mln euro, ale w ukraińskim klubie nie zagrał w żadnym oficjalnym spotkaniu z powodu wojny jaka wybuchła po agresji rosyjskiej na ten kraj.

Co ciekawe Orły tak naprawdę nic za niego nie zapłacą. Szachtar kupił z Benfiki Pedrinho za 18 mln euro i do tej pory zapłacił za niego tylko 3 mln euro. W tej sytuacji kwota transferu za Neresa będzie rozliczeniem za brakującą kwotę.

Przyjście Neresa oznacza odejście Evertona. Orły kupiły go w lecie 2020 roku za 20 mln euro z Gremio Porto Alegre. Przez dwa sezony rozegrał on 95 spotkań i strzelił 15 bramek. Nie spełnił jednak nadziei w nim pokładanych i teraz 90% praw do jego karty zostało sprzedane Flamengo za 13,5 miliona euro. Orły mogą zarobić kolejny mln jeżeli zostano spełnione nieznane cele sportowe. Jeżeli do końca jego kontraktu w Brazylii (31 grudzień 2025) nie zostanie on sprzedany to Benfica dodatkowo otrzyma 1,5 mln euro, a jeżeli zostanie to otrzyma 10% od kolejnego transferu.

dn.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz