sobota, 14 maja 2022

Wygrana na koniec sezonu

SL Benfica wygrała na wyjeździe 2:0 z FC Paços de Ferreira w spotkaniu ostatniej 34. kolejki Primeira Liga 2021/2022. Orły zakończyły rozgrywki na ligowe na 3. pozycji za FC Porto i Sportingiem CP i zagrają w el. LM.

Orły zagrały w mocno odmłodzonym składzie. Mecz był naznaczony wieloma nieobecnościami kluczowych graczy, kilkoma pożegnaniami i debiutami. Bohaterem okazał się młody napastnik Henrique Araújo, który w pierwszej połowie strzelił obie bramki.

Aż pięciu graczy wyjściowej jedenastki Orłów nie miało na swoim koncie nawet 100 minut rozegranych w rozgrywkach ligowych (Helton Leite, Henrique Araújo, Tiago Gouveia, Sandro Cruz i Tomás Araújo), a dla dwóch był to absolutny debiut w pierwszej drużynie (Martim Neto i Diego Moreira).

Mecz był pożegnaniem z ławką trenerską dla Nelsona Veríssimo, który pod koniec 2022 roku w awaryjnym trybie zastąpił zwolnionego Jorge Jesusa.