wtorek, 24 maja 2022

Roger Schmidt oficjalnie trenerem!

SL Benfica oficjalnie ogłosiła, że nowym trenerem Orłów w przyszłym sezonie będzie Roger Schmidt. Niemiec we wtorek przyleci do Lizbony, podpisze kontrakt i zostanie oficjalnie zaprezentowany na specjalnej konferencji prasowej.

O tym, że były trener m.in. Red Bulla Salzburg, Bayeru Leverkusen i ostatnio PSV Eindhoven obejmie Benfikę media informowały już od końca kwietnia. Na oficjalne potwierdzenie tej decyzji klub i trener czekali do końca sezonu w Portugalii i Holandii.

Schmidt zwiąże się z Orłami dwuletnią umową. Razem z nim do zespołu z Estádio da Luz przyjdą jego dotychczasowi współpracownicy - Jens Wissing, Jörn-Erik Wolf i Yann-Benjamin Kugel, z którymi tworzył sztab w PSV Eindhoven w latach 2020-2022.

Były już trener PSV Eindhoven prowadził ten zespół przez ostatnie dwa sezony. W zakończonym wywalczył z nim Puchar i Superpuchar Holandii. Wcześniej pracował w chińskim Beijing Guoan, Bayerze Leverkusen, Salzburgu i Paderborn, z którymi wywalczył Mistrzostwo Austrii (2014/15), Puchar Austrii (2013/14) i Puchar Chin (2018).

slbenfica.pt


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz