sobota, 2 kwietnia 2022

Porażka w hicie kolejki

SL Benfica przegrała na wyjeździe 2:3 ze Sportingiem Braga w spotkaniu 28. kolejki Primeira Liga 2021/2022. Przewaga Orłów nad piątkowym rywalem zmalała do 9 punktów, a stawką rywalizacji jest 3. miejsce dające prawo gry w el. LM.

Hitowe spotkanie 28. kolejki rozegrano już w piątek, gdyż Orły w najbliższą środę czeka pierwszy pojedynek w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Liverpoolem FC.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli po kontrataku Orły. W 12. minucie zmarnował ją jednak Roman Jaremczuk. W 21. minucie po żucie rożnym Benfica strzeliła nawet gola (Vertonghen), ale po analizie VAR arbiter trafienia nie uznał, gdyż Belg przed skierowaniem piłki do siatki zagrał ręką.

Pozostała część pierwszej połowy toczyła się już niestety pod dyktando gospodarzy. W 28. minucie objęli oni prowadzenie po precyzyjnym strzale Iuri Medeirosa z rzutu wolnego. Podobnie było na początku drugiej połowy. Drugie trafienie dla miejscowych zanotował w 59. minucie Andre Horta. Losy meczu gospodarze mogli ustalić w 66. minucie, ale Vlachodimos kapitalnie obronił strzał Vitora Oliveiry.

Orły przebudziły się po 70. minucie. Najpierw kontaktowego gola strzelił w 74. minucie z rzutu karnego Darwin Nunez, a w 77. minucie po składnej akcji do wyrównania doprowadził Joao Mario. Mogło się wówczas wydawać, że Benfica pójdzie za ciosem i powalczy o komplet punktów. Tak się jednak nie stało.

Gospodarze w 79. minucie zadali decydujący cios. Najpierw wykonywali rzut rożny z lewej strony. Piłka po zamieszaniu znalazła się po prawej stronie u Al Musratiego. Libijczyk kapitalnie zacentrował w pole karne, a akcję z lewej strony zamknął Vitor Oliveira. Po tym golu Orły nie były już w stanie odpowiedzieć.