piątek, 4 lutego 2022

Gedson Fernandes sprzedany

Benfica sprzedała 23-letniego pomocnika Gedsona Fernandesa do tureckiego Beşiktaşu. Najbliższe poł roku spędzi on jednak na wypożyczeniu w Çaykur Rizespor. Do klubu ze Stambułu dołączy latem.

Skomplikowana transakcja z udziałem środkowego pomocnika została domknięta w stu procentach. Najpierw o jego półrocznym wypożyczeniu poinformował Çaykur Rizespor, a teraz o nawiązaniu współpracy z 23-letnim zawodnikiem po zakończeniu obecnego sezonu poinformował Beşiktaş.

W opublikowanym komunikacie czytamy, że drużyna ze Stambułu przeznaczy sześć milionów euro na definitywne pozyskanie dwukrotnego reprezentanta Portugalii, który po przejściu obligatoryjnych testów medycznych zwiąże się z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2026 roku z zawartą opcją umożliwiającą przedłużenie kontraktu o dodatkowe 12 miesięcy.

Najważniejszą rzeczą umieszczoną w umowie zawartej między klubami jest fakt, że ekipa z Lizbony w razie kolejnego gotówkowego transferu z udziałem Gedsona Fernandesa będzie mogła liczyć na otrzymanie połowy sumy zainkasowanej przez „Czarne Orły”.

Środkowy pomocnik wystąpił w zaledwie czterech spotkaniach rodzimego zespołu w obecnym sezonie i w dalszej jego części postara się pomóc utrzymać Çaykurowi Rizespor w Süper Lig.

23-latek w tym sezonie zagrał jedynie w 3 spotkaniach ligowych Benfiki. oraz w 1 meczu Pucharu Ligi

transfery.info

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz