sobota, 22 stycznia 2022

Wygrana z Aroucą

SL Benfica pokonała na wyjeździe 2:0 FC Arocuca w spotkaniu 19. kolejki Primeira Liga 2021/2022. Trafienia dla Orłów zanotowali Darwin Nunez (32' karny) oraz Goncalo Ramos (90+2'). Gospodarze w 41. minucie nie wykorzystali rzutu karnego.

Orły pomimo wygranej miały spore problemy z przedostatnimi w tabeli gospodarzami. Trener Benfiki dokonał trzech zmian w porównaniu do wyjściowej jedenastki  przeciwko Moreirense. Lazaro, Vertonghen i Yaremchuk zastąpili Gilberto, Morato i Seferovicia.

Od początku przewagę miały Orły. Aktywny był zwłaszcza Darwin Nunez, który w 32. minucie otworzył wynik spotkania wykorzystując rzut karny podyktowany na własnej osobie. Urugwajki napastnik strzelił tym samym swoją 15. bramkę w tegorocznym sezonie ligowym (we wszystkich rozgrywkach 20.) i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji strzelców.

Gospodarze potrafili jednak odpowiedzieć na to trafienie i po szybkim kontrataku w 41. minucie Arsenio wywalczył rzut karny. Strzał João Basso kapitalnie nogami obronił Vlachodimos i niewykluczone, że tym samym uratował Orłom komplet punktów.

W drugiej połowie Benfika naturalnie przeważała, ale kilka kontr gospodarzy było bardzo groźnych. Losy spotkania zostały rozstrzygnięte dopiero w doliczonym czasie gry gdy do bramki trafił rezerwowy Goncalo Ramos. Dla 20-latka było to drugie trafienie w tym sezonie.

FC Arouca vs SL Benfica - 0:2 (0:1)
0:1 Darwin Nunez (karny 32')
0:2 Goncalo Ramos (90+2')