czwartek, 16 grudnia 2021

TdL: Wygrana i awans

SL Benfica pokonała na Estadio da Luz 3:0 Sporting Covilhã w 3. i ostatnim spotkaniu fazy grupowej Taça da Liga 2021/22. Orły dzięki wygranej awansowały do półfinału tych rozgrywek.

Benfica po remisie w pierwszym meczu 3:3 z Vitorią Guimaraes musiały ten mecz wygrać trzema bramkami by wywalczyć pierwsze miejsce w grupie i awansować do półfinału (w grupie rozgrywane jest tylko jedno spotkanie z każdym z dwóch rywali). Środowy rywal nie miał już szansy na awans wiec sprawa wydawała się prosta i taką też była.

Mecz rozpoczął się bez obecności Jorge Jesusa na ławce Orłów, gdyż został ukarany karą 15-dniowego zawieszenia przez Radę Dyscyplinarną Federacji (FPF). Ani ten fakt, ani wystawienie jedenastki składającej się głownie z rezerwowych nie przeszkodziły jednak Benfice.

Losy meczu rozstrzygnęły się praktycznie przed przerwą. Najpierw Orły objeły prowadzenie w 28. minucie po trafieniu Seferovicia, a w 39. minucie za drugą żółtą kartkę musiał boisko opuścić pomocnik gości Tembeng Abenego Azougha.

W przerwie na boisku zameldowali się m.in. Darwin Nunez i Pizzi. Najpierw Urugwajczyk w 68. minucie wykorzystał karnego po faulu na Pizzim, a pięć minut później ponownie trafił do siatki.

W półfinale Benfica zmierzy się ze zwycięzcą grupy C. Bedzie to Boavista lub Braga. Zadecyduje o tym czwartkowy mecz pomiędzy tymi drużynami w Porto. Boaviscie do awansu wystarczy remis.