poniedziałek, 13 grudnia 2021

Popis Darwina z Famalicão

SL Benfica pokonała na wyjeździe 4:1 FC Famalicão w spotkaniu 14. kolejki Primeira Liga 2021/2022. Orły wciąż tracą 4 punkty w tabeli do liderującego FC Porto i Sportingu CP.

Po wygranej w LM z Dynamem Kijów i awansie do 1/8 finału tych rozgrywek Orły potwierdziły wzrost formy w meczu ligowym z FC Famalicão. Bohaterem spotkania został Darwin Nunez, który zanotował hattricka.

Urugwajczyk już w pierwszym kwadransie zanotował dwa trafienia po asystach Rafy Silvy. Gospodarze odpowiedzieli w 25. minucie trafieniem Bruno Rafael Rodrigues do Nascimento i na przerwę Orły schodziły z jednobramkowym prowadzeniem. Na szczęście tuż po wznowieniu gry trafił Rafa Silva i ekipa Jorge Jesusa ponownie miała komfort dwubramowego prowadzenia. Mecz definitywnie zamknął Darwin w 56. minucie ponownie po asyście Rafy Silvy.

Benfica w porównaniu do meczu z Dynamem wyszła na mecz z trzema zmianami w wyjściowym składzie. Diogo Gonçalves, Darwin Nunez i Haris Seferović zastąpili Gilberto, Pizziego i Jaremczuka.

FC Famalicão vs SL Benfica - 1:4 (0:1)
0:1 Darwin Nunez (6')
0:2 Darwin Nunez (14')
1:2 Bruno Rafael (25')
1:3 Rafa Silva (46')
1:4 Darwin Nunez (56')