wtorek, 28 grudnia 2021

Jorge Jesus odchodzi!

Portugalskie media informują, że Jorge Jesus przestał być trenerem Benfiki, a jego miejsce zajmie dotychczasowy trener zespołu B, Nélson Veríssimo. Poprowadzi on Orłów w czwartkowym ligowym klasyku przeciwko FC Porto.

Media informują ponadto, że Jorge Jesus zrzekł się z odszkodowania za wcześniejsze opuszczenie klubu. Jemu i jego sztabowi będzie płacona pensja do czasu zatrudnienia w kolejnym klubie. Gdyby tak się nie stało władze Benfiki musiałyby mu wypłacić 6 mln euro odszkodowania za przedterminowe zwolnienie.

Już od jakiegoś czasu pisano o odejściu Jesusa i objęciu brazylijskiego Flamengo. Informacje te jeszcze bardziej się nasiliły po bolesnej porażce 0:3 z FC Porto w Pucharze Portugalii. Prawdopodobnie nie wróci on jednak do Flamengo, gdyż ten klub zawarł wstępne porozumienie z Paulo Sousą. Brazylijskie media łączą go teraz z Atlético Mineiro, aktualnym mistrzem Brazylii.

Jedną z przyczyn rezygnacji Jorge Jesusa ze stanowiska jest jego ostatni konflikt z Pizzim. Pomocnik został przez niego odsunięty w poniedziałek od pierwszej drużyny. W drużynie nastąpił bunt w obronie pomocnika i musiał interweniować prezydent Rui Costa.

abola.pt/ojogo.pt


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz