sobota, 20 listopada 2021

TdP: Awans do 1/8 finału

SL Benfica pokonała 4:1 FC Paços de Ferreira w spotkaniu 1/16 finału Taça de Portugal. Orły tym samym awansowały do kolejnej rundy Pucharu Portugalii. Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnim kwadransie.

Po przerwie reprezentacyjnej i przed arcyważnym spotkaniem fazy grupowej LM z FC Barceloną na wyjeździe Orły musiały zmierzyć się z FC Paços de Ferreira w spotkaniu 1/16 finału Pucharu Portugalii. Trener Jorge Jesus wystawił na ten mecz nieco eksperymentalny skład i Orły losy awansu przechyliły na swoją korzyść dopiero w ostatnim kwadransie spotkania.

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, a na początku drugiej połowy goście strzelili bramkę i zapachniało sensacją. Orły długo nie mogły sforsować obrony rywali, ale po zmianach Jorge Jesusa i wpuszczeniu kilku podstawowych graczy ostatecznie goście zostali w ostatnim kwadransie wręcz zmiażdżeni. Benfica w ciągu 15 minut strzeliła 4 gole i pewnie zameldowała się w kolejnej rundzie.

SL Benfica vs FC Paços de Ferreira - 4:1 (0:0)
0:1 Nuno Santos (52')