niedziela, 22 sierpnia 2021

Wygrana z Gil Vicente

SL Benfica pokonała na wyjeździe 2:0 Gil Vicente FC w spotkaniu 3. kolejki Primeira Liga 2021/2022. Bramki dla Orłów strzelili Lucas Verissimo w 84. minucie i Alejandro Grimaldo w 88. minucie. Orły z kompletem 9 punktów są współiderem ze Sportingiem.

Orły w najbliższy wtorek czeka arcyważny bój z PSV Eindhoven o awans do fazy grupowej LM. W tej sytuacji trener Jorge Jesus dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie. Mimo to Benfica przeważała przez całe spotkanie i stworzyła sobie mnóstwo sytuacji bramkowych. Zawodziła jednak skuteczność i dopiero w końcówce udało się przeważyć szalę zwycięstwa.

Benfica mogła prowadzić już w 10. minucie. Najpierw aktywny tego dnia Adel Taarabt trafił w słupek, a po chwili piłkę do siatki wpakował Gilberto. Arbiter gola jednak nie uznał, bo wrzucający piłkę w pole karne Everton był na pozycji spalonej.

Gospodarze w tym meczu koncentrowali się na obronie i sporadycznych kontratakach. Najgroźniejszą sytuację w pierwszej połowie stworzyli w 17. minucie gdy mocnym strzałem z dystansu oddał Kanya Fujimoto. Strzał Japończyka bez problemu obronił jednak Vlachodimos.

Orły dwie kolejne dogodne sytuacje bramkowe mieli w 26. i 34. minucie. Najpierw groźnie z rzutu wolnego uderzył Taarabt, a następnie minimalnie obok słupka strzelił Roman Yaremchuk.

W drugiej połowie przewaga Orłów była jeszcze większa. Już w 46. minucie groźnie obok słupka uderzył Goncalo Ramos. W 56. minucie Yaremchuk trafił nawet do siatki, ale ponownie arbiter gola nie uznał z powodu spalonego.

Gospodarze jedyną i najgroźniejszą sytuację w drugiej połowie stworzyli w 60. minucie po kontrataku. Groźny strzał z niewielkiej odległości Brazylijczyka Murilo z wielkim trudem i szczęsliwie wybronił Vlachodimos.

W ostatnich 30 minutach przewaga Orłów była wręcz miażdżąca. Zwłaszcza wrzutki w pole karne z lewej strony stwarzały co róż zagrożenie bramki Gil Vicente. W 64. minucie z kilku metrów wprost w bramkarza główkował Goncalo Ramos. W 71. minucie tuż przy słupku uderzył z kilku metrów Pizzi, a w 83. minucie z kilku metrów w bramkarza uderzył Joao Mario.

Bramka gospodarzy została odczarowana w 84. minucie. W polu karnym jak rasowy snajper piłkę przyjął Lucas Verissimo i nie dał szans skutecznej obrony Stanislavowi Kritsyukowi. Cztery minuty później pięknym lobem z dystansu popisał się Grimaldo i tym samym przesądził o komplecie punktów dla Benfiki.

Gil Vicente FC vs SL Benfica - 0:2 (0:0)
0:1 Lucas Verissimo (84')
0:2 Alejandro Grimaldo (88')