poniedziałek, 30 sierpnia 2021

Męczarnie z Tondelą

SL Benfica pokonała na Estadio Da Luz 2:1 CD Tondela w spotkaniu 4. kolejki Primeira Liga 2021/2022. Orły dzięki wygranej zostały samodzielnym liderem i wyprzedzają o 2 pkt Sporting CP i FC Porto.

Orły po sobotnim wyjazdowym remisie Sportingu CP z Famalicao wiedziały, że wygrana w tym meczu pozwoli im objąć samodzielnie pozycję lidera w tabeli. Przed meczem wydawało się, że będzie to bardzo łatwe zadanie, ale jednak takowym nie było.

Trener Jorge Jesus po morderczym rewanżu z PSV Eindhoven w el. LM dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie. Od początku na murawie zameldowali się André Almeida, Vertonghen, Meité, Everton, Gonçalo Ramos i Darwin Nunez.

Od początku przewagę zgodnie z przewidywaniami miała Benfica, ale nie potrafiła sobie stworzyć dogodnych sytuacji bramkowych. Goście za to w 22. minucie niespodziewanie objęli prowadzenie. Znany z gry w Legii Warszawa Salvador Agra strzałem z ostrego konta po długim słupku pokonał Vlachodimosa. Niestety Orły nie potrafiły na to trafienie odpowiedzieć bramką wyrównującą przed przerwą. Najlepszą okazję wykreowały w 43. minucie gdy strzał Joao Mario bramkarz sparował nad poprzeczkę.

Na początku drugiej połowy Jorge Jesus dokonał potrójnej zmiany. Na boisku zameldowali się Gilberto, Weigl i Rafa Silva w miejsce André Almeidy, Meité i Pizziego. Orły wyrównać mogły już w 47. minucie gdy po dośrodkowaniu Joao Mario najpierw główkował Darwin, a następnie Verissimo i Gilberto.

Kolejna okazja za sprawą Joao Mario była w 55. minucie. Pomocnik obsłużył podaniem Gonçalo Ramosa, ale jego strzał w okienko wybronił Mbaye. W 67. minucie Joao Mario potężnie uderzył z dystansu, ale ponownie dobrą interwencją popisał się bramkarz Tondeli. Minutę później Mbaye sparował jeszcze na rzut rożny groźny strzał z ostrego konta Grimaldo.

Wyrównanie padło w 71. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Joao Mario, piłkę przedłużył Weigl, a do siatki wpakował ją zamykający akcję Rafa Silva.

Po wyrównującym trafieniu przewaga Orłów jeszcze wzrosła, ale jakoś nie potrafili oni stworzyć sobie dogodnej sytuacji bramkowej. Dopiero w 88. minucie dwójkową akcję przeprowadził Gilbero z Joao Mario. Po podaniu tego ostatniego piłkę jeszcze odbił obrońca i trafiła ona ponownie pod nogi tego pierwszego. Gilberto z kilku metrów nie miał problemu z umieszczeniem jej w siatce.

SL Benfica vs CD Tondela - 2:1 (0:1)

0:1 Salvador Agra (22')
1:1 Rafa Silva (71')
2:1 Gilberto (88')