poniedziałek, 23 sierpnia 2021

Benfika wypożyczyła Radonjicia

Skrzydłowy Nemanja Radonjić został wypożyczony na rok z Olimpique Marsylia. Benfica po tym okresie będzie musiała go wykupić jeżeli Serb rozegra określoną liczbę spotkań w barwach Orłów.

Koszt rocznego wypożyczenia 25-letniego reprezentanta Serbii to 1 mln euro. Po roku jeżeli rozegra on określoną liczbę spotkań, lub Benfica będzie zainteresowana, może go wykupić z francuskiego klubu za 7 mln euro.

Olimpique Marsylia pozyskała go w sierpniu 2018 roku z Crvenej Zvezdy Belgrad za 12 mln euro. Przez dwa pierwsze sezony grał w miarę regularnie. Odpowiednio rozegrał 17 i 21 spotkań ligowych, strzelił 5 goli i przy jednym asystował. 

Pierwszą połowę poprzedniego sezonu rozegrał jeszcze w OM (12 spotkań, 2 gole i 1 asysta). W lutym br. został wypożyczony do Herthy Berlin. Tam w 12 spotkaniach Bundesligi strzelił 1 gola i przy 2 asystował. Obecny trener Marsylii Jorge Sampaoli nie widział dla niego miejsca w składzie wiec postanowił odejść i ostatecznie zakotwiczył w Benfice.

Radonjić w pierwszej reprezentacji Serbii rozegrał 24 spotkania i strzelił 4 bramki. Wcześniej rozegrał wiele spotkań dla drużyn młodzieżowych i juniorskich.

abola.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz