sobota, 17 lipca 2021

João Mário w Benfice!

Pomocnik João Mário został zawodnikiem Benfiki. Klub ogłosił to oficjalnie w ostatni wtorek, a w czwartek zawodnik został oficjalnie zaprezentowany. Z Orłami podpisał umowę do końca czerwca 2026 roku.

Oficjalnie Benfica nie musiała za niego nic płacić, gdyż dzień wcześniej pomocnik rozwiązał swoją umowę z Interem Mediolan za porozumieniem stron.

Sposób pozyskania João Mário jest trochę zaskakujący. 28-letni pomocnik, sezon 2020-21 spędził na wypożyczeniu w Sportingu z opcją wykupu, ale portugalski klub nie dogadał się z Interem w sprawie kwoty. Oferta wynosiła 4 mln euro plus do 1,5 mln euro premii za wyniki, znacznie poniżej ceny wywoławczej. Benfica wkroczyła z propozycją 7,5 mln euro, a Inter był gotów ją zaakceptować.

Problemem stała się jednak umowa z 2016 roku. Inter po raz pierwszy kupił Joao Mario od Sportingu za 40 milionów euro w 2016 roku, w umowie zawarta była klauzula, że nie będą mogli sprzedać tego gracza innemu portugalskiemu klubowi. Gdyby tak się stało, kara do zapłaty mogłaby wynieść nawet 30 milionów euro, ale od tego czasu piłkarz był wypożyczany do West Hamu, Lokomotiwu Moskwa i wspomnianego Sportingu.

Ostatecznie Włosi zdecydowali się pozwolić piłkarzowi odejść, rozwiązując jego kontrakt, aby mógł dołączyć do Benfiki jako wolny agent, zamiast sprzedać go do klubu bezwarunkowo, z nieformalnym porozumieniem w sprawie rekompensaty.

Sporting uważa jednak, że było to niewłaściwe działanie mające na celu obejście klauzuli, na którą zamierzają się powołać w procesie sądowym, który ma na celu zakwestionowanie decyzji „Nerazzurrich“ o pozwoleniu zawodnikowi na odejście, a następnie dołączenie do „As Águias“.

Inter odpiera to zdecydowanym atakiem, obiecując chronić klub, jego interesy i wizerunek na wszystkich frontach, sugerując, że sytuacja może zmierzać do prawnego starcia pomiędzy dwoma klubami.

„FC Internazionale Milano jest świadomy oświadczenia wypuszczonego do mediów przez Sporting Clube de Portugal. Takie komentarze są niedopuszczalne, niezwykle brzemienne w skutkach i - co najważniejsze - pozbawione podstaw w prawdzie. Klub będzie chronił swój wizerunek i reputację na odpowiednich forach“ - czytamy w oficjalnej odpowiedzi Włochów.

abola.pt/intermediolan.com/transfery.info

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz