niedziela, 13 czerwca 2021

Benfica news

Poniżej prezentuję Państwu porcję krótkich informacji, które na temat Benfiki pojawiły się w portugalskich mediach w ostatnich dniach i godzinach. Większość z nich to spekulacje transferowe.

Na celowniku Orłów znalazł się obrońca Fábio Cardoso. 27-letni środkowy obrońca aktualnie gra w ekipie Santa Clara. Ma on jeszcze przez rok ważny kontrakt z obecnym klubem wiec media spekulują, że cena za jego transfer może oscylować pomiędzy 3 a 4 mln euro.
***
Środkowy obrońca Benfiki Jan Vertonghen wystąpił w podstawowym składzie reprezentacji Belgii w sobotnim spotkania ME przeciwko Rosji w Sankt Petersburgu. Belgia mecz wygrała 3:0, ale niestety obrońca Benfiki w 76. minucie musiał opuścić murawę z powodu kontuzji lewej kostki. Jego występ w kolejnym meczu przeciwko Belgii stoi pod znakiem zapytania.
***
Swój mecz w ME rozegrał również napastnik Orłów Haris Seferović. W Baku Szwajcaria zremisowała 1:1 z Walią, a Seferović wystąpił w wyjściowym składzie Helwetów i został zmieniony w 84. minucie.
***
35-letni środkowy obrońca Jardel opuszcza Benficę. Po 11 latach gry na Estadio da Luz graczowi 30 czerwca wygasa umowa i nie zostanie ona przedłużona. Obrońca w sumie rozegrał 285 meczów w barwach Orłów, strzelił 16 goli i zdobył 15 tytułów: pięć mistrzostw, dwa Puchary Portugalii, pięć Pucharów Ligi i trzy Superpuchary.
***
Na celowniku Benfiki znalazł się również libijski pomocnik Al Musrati grający w Sportingu Braga. Problem w tym, że jego klub oczekuje za niego 20 mln euro. Orły są ponoć gotowe zaoferować za niego Chiquinho, wycenianego na 7 mln euro i tym samym zbić kwotę transferu. W razie gdyby nie udało się go pozyskać alternatywą jest 32-letni Steve Nzonzi. Reprezentant Francji jest graczem AS Roma, ale nowy trener tej ekipy Jose Mourinho nie widzi dla niego miejsca w kadrze.