niedziela, 30 maja 2021

Benfica news

Poniżej prezentuję Państwu porcję krótkich informacji, które na temat Benfiki pojawiły się w portugalskich mediach w ostatnich dniach i godzinach. Większość z nich to spekulacje transferowe.

25-letni chorwacki pomocnik Filip Krovinovic ma kontrakt z Benficą ważny jeszcze do czerwca 2023 roku. Ostatnie dwa lata spędził na wypożyczeniu w Anglii. Ostatni sezon rozpoczął w West Bromwich Albion, drużynie, której pomógł awansować w poprzednim sezonie do Premier League. Po stracie miejsca w wyjściowym składzie ostatnie pół roku grał w Nottingham Forest, grającym w Championship. Nottingham Forest chce utrzymać Chorwata w swoich szeregach w sezonie 2021/2022 i próbuje negocjować nową pożyczkę z Benfiką, która jednak dokonać transferu definitywnego i pozbyć się zawodnika.

***

Hiszpańska Celta Vigo podobnie jak i w styczniu jest mocno zainteresowana pozyskaniem Franco Cerviego. Zawodnik ustalił już swoje warunki z hiszpańskim klubem. Celta Vigo wg. hiszpańskiej gazety Marca oferuje za niego 4 mln euro plus kolejne 4 mln za osiągnięcie konkretnych celów. 

***

Benfica ma zamiar zamknąć transfer Pedrinho do Szachtara Doniecka z Ukrainy. Według portalu IG Esportes umowa powinna zostać zamknięta już w najbliższy poniedziałek, za kwotę od 35 do 45 mln euro. 23-letni brazylijski skrzydłowy został pozyskany przez Orły z ​​Corinthians w marcu zeszłego roku – zostanie zaprezentowany dopiero w sierpniu – w zamian za 18 milionów euro. Pedrinho jest związany z Benfiką umową do 2025 r., z klauzulą ​​wypowiedzenia wynoszącą 120 mln euro. Gdyby transfer doszedł do skutku 5% otrzyma również Corinthians.

***

Gedson Fernandes ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w tureckim Galatasaray. Klub ze Stambułu początkowo nie chciał skorzystać z możliwości jego wykupu, ale teraz zmienił zdanie i chciałby go ponownie wypożyczyć. Może mieć z tym problem, bo pomocnik zwrócił na siebie uwagę również ich lokalnego rywala Besiktasu. Aktualny mistrz Turcji rozpoczął już ponoć pierwsze rozmowy z Benficą.

***

43-letni Gianluigi Buffon zakończył swoją wieloletnią umowę z Juventusem Turyn. W mediach pojawiły się informacje o zainteresowaniu ze strony Benfiki. 

abola.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz