piątek, 23 kwietnia 2021

Portimonense postraszyło

Benfica pokonała na wyjeździe 5:1 Portimonense w spotkaniu 28. kolejki Liga NOS. Dzięki wygranej Orły utrzymalły 3. miejsce w tabeli dające prawo gry w el. LM. Dwa gole zdobył Seferović i dzięki temu prowadzi w klasyfikacji strzelców z 18 trafieniami.

Wynik mógłby sugerować, że był to spacerek dla ekipy Jorge Jesusa, ale tak nie było. Gospodarze w pierwszej połowie się mocno postawili i nawet zapachniało kolejną niemiła niespodzianką. Miejscowi objęli prowadzenie w 42. minucie po trafieniu Beto, ale na szczęście w doliczonym czasie pierwszej połowy wyrównał Pizzi.

Druga połowa to już absolutna dominacja Orłów okraszona czterema golami. Rozpoczął ją wprowadzony po przerwie Darwin Nunez w 50. minucie. Wydaje się, że młody Urugwajczyk powoli wraca do formy z jesieni poprzedniego roku. Następnie dwa trafienia zaliczył Seferović i tym samym powrócił na tron najlepszego strzelca ligi portugalskiej. Kanonadę w doliczonym już czasie gry zakończył Ewerton.

28. kolejka nie przyniosła zmian na pozycjach 2-4. Mecze poza Benficą wygrała również Braga i FC Porto. Punkty natomiast ponownie zgubił Sporting, remisując u siebie 2:2 z Belenenses. Tym samym przewaga Lwów na Smokami zmalała już 4 oczek. Tym samym walka o mistrzostwo staje się coraz bardziej emocjonująca.

Portimonense vs Benfica - 1:5 (1:1)
1:0 Beto (42')
1:1 Pizzo (45+2')
1:2 Darwin Nunez (50')