piątek, 5 marca 2021

Pewny awans do finału

Benfica w czwartkowy wieczór pokonała na Estadio da Luz 2:0 drugoligowy Estoril w rewanżowym spotkaniu 1/2 finału Taça de Portugal. Pierwszy mecz również wygrały Orły 3:1 i to oni zmierzą się w finale ze Sportingiem Braga, który okazał się lepszy od FC Porto.

Po wygraniu pierwszego meczu 3:1 trener Jorge Jesus dokonał prawdziwej rewolucji w wyjściowym składzie. Z poniedziałkowego meczu z Rio Ave na murawie zameldował się tylko Lucasa Veríssimo. W ekipie gości będących liderem 2. ligi również było sporo zmian w porównaniu do ostatniego meczu (wygrana 3:2 z Benficą B). Trener Bruno Pinheiro dokonał 8 roszad.

Pierwszy mecz w olbrzymi sposób wpłynął na obraz gry. Pierwsza gra była toczona w wolnym i leniwym tempie i w końcówce po trafieniu Goncalo Ramosa Orły przypieczętowały losy awansu do finału. Druga również toczyła się w leniwym tempie z kilkoma okazjami dla gospodarzy. W samej końcówce wynik ustalił wprowadzony w 72. minucie na boisko Luca Waldschmidt.

W finale Benfica zmierzy się ze Sportingiem Bragą, który trochę niespodziewanie po remisie u siebie 1:1 ograł FC Porto na wyjeździe 3:2. Braga po 28 minutach prowadziła już 3:0, ale od 35. minuty musiała grać w osłabieniu. Ostatecznie udało im się dowieść korzystny wynik do końca.

Orły jeszcze nigdy w finale Pucharu Portugalii nie mierzyli się z Bragą. Dla ekipy Jorge Jesusa będzie to jedyna okazja na zgarnięcie jakiegoś trofeum w tym sezonie.

Benfica vs Rio Ave - 2:0 (0:0)
1:0 Goncalo Ramos (43')
2:0 Luca Waldschmidt (90')