poniedziałek, 10 sierpnia 2020

Transferowa ofensywa Orłów!

SL Benfica pozyskała w ostatnich dniach trzech nowych zawodników, a kilka kolejnych wielkich nazwisk pojawia się w spekulacjach medialnych. Nowymi graczami Orłów są Brazylijczycy Gilberto, Pedrinho oraz bramkarz Helton Leite.

Gilberto ma 27-lat i jest prawym obrońcą. Został pozyskany z brazylijskiego Fluminense i podpisał umowę do końca czerwca 2025 roku. Kwoty transferu nie ujawniono, ale w mediach pojawia się kwota 3 mln euro. W umowę wpisano klauzulę odejścia za 80 mln euro.

Pedrinho został pozyskany przez Benficę już w marcu br, ale oficjalnie graczem Orłów został dopiero teraz. Pisaliśmy o tym tutaj.

29-letni Helton Leite ostatnie dwa sezony bronił bramki Boavisty Porto. Kilkanaście miesięcy temu był już przymierzany do Benfiki, ale wówczas nie przeszedł testów medycznych. Teraz jest już w pełni zdrowy i związał się z Orłami również do końca sezonu 2025. Media spekulują, że zapłacono za niego około 1,5 mln euro.

Kolejne osoby łączone z Benficą to brazylijski skrzydłowy Everton Cebolinha z Gremio Porto Alegre (strony ponoć doszły już do porozumienia) oraz urugwajski napastnik Edinson Cavani, któremu skończył się kontrakt z Paris SG. Ma wg mediów związać się 3-letnią umową, otrzymać za podpis 8 mln euro i zarabiać rocznie 2,5 mln euro plus premie.

Jeżeli chodzi o odejścia, to turecka prasa informuje o ofercie kupna napastnik Harisa Seferovicia przez Besiktas. Problem jednak w tym, że Orły ponoć są gotowe jedynie go wypożyczyć.

ojogo.pt/dn.pl/abola.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz