środa, 26 sierpnia 2020

Porażka w finale w finale Ligi Młodzieżowej UEFA

Młodzieżowa drużyna Benfiki przegrała 2:3 z rówieśnikami z Realu Madryt w finale Ligi Młodzieżowej UEFA rozegranym we wtorek w szwajcarskim Nyonie. Tym samym Orły przegrały swój trzeci finał w historii tych rozgrywek.

Powiedzenie do trzech razy sztuka tym razem się nie sprawdziło. Orły w dwóch dotychczasowych finałach tych rozgrywek przegrały w 2014 roku z FC Barceloną, a w 2017 z RB Salzburg. Tym razem po emocjonującym meczu uległy Realowi Madryt prowadzonemu przez słynnego Raula Gonzaleza.

Pierwsza połowa należała do Królewskich, którzy do przerwy prowadzili 2:0 po trafieniach Pablo w 26. minucie i samobóju Henrique Jocu w 45. minucie. W drugiej połowie młode Orły zagrały już znacznie lepiej i były blisko doprowadzenia do remisu. Co prawda na trafienie na 1:2 Goncalo Ramosa w 49. minucie Real już po minucie odpowiedział golem Miguel Gutierrez, ale ostatnie 30 minut należał do Benfiki.

W 57. minucie ponownie trafił Goncalo Ramos i było już tylko 2:3. W 68. minucie mógł być już remis. W polu karnym sfaulowany został Henrique Araújo i arbiter podyktował rzut karny. Niestety strzał Tiago Dantasa został wybroniony przez bramkarza.

Przestrzelona jedenastka nie podłamała Benfikę i już do końca spotkania Real został zepchnięty do obrony. W końcówce blisko doprowadzenia do remisu był Henrique Araújo, ale niestety wynik spotkania się już nie zmienił.