środa, 19 sierpnia 2020

Orły w 1/2 finału Ligi Młodzieżowej UEFA

Młodzi zawodnicy Benfiki awansowali we wtorek do półfinału Ligi Młodzieżowej UEFA ogrywając w szwajcarskim Nyonie 3:1 chorwackie Dinamo Zagrzeb. W półfinale młode Orły zmierzą się z Ajaxem Amsterdam.

Mecz nie rozpoczął się dobrze dla zawodników Benfiki prowadzonych przez Luísa Castro. Chorwaci objęli prowadzenie w 16. minucie po trafieniu Karrica. Młode Orły doprowadziły do wyrównania w 37. minucie po golu Henrique Pereiry Araujo.

Losy awansu rozstrzygnęły się w pierwszym kwadransie drugiej połowy. Dwukrotnie do siatki Chorwatów trafił pomocnik Goncalo Ramos w 53. i 59. minucie. W samej końcówce dwóch graczy Dinama zobaczyło jeszcze czerwone kartki.

Szczegóły meczu tutaj, a skrót poniżej.

.

W drugim wtorkowym ćwierćfinale Ajax Amsterdam pokonał 3:1 duński FC Midtjylland i to młodzi Holendrzy będą rywalem Orłów w sobotnim półfinale, który rozpocznie się o godzinie 14:00.