sobota, 18 lipca 2020

Jorge Jesus powraca!

Jorge Jesus ponownie będzie trenerem SL Benfica. Pracujący ostatnio z sukcesami w brazylijskim Flamengo trener podpisze z Orłami trzyletni kontrakt. 

Flamengo za rozwiązanie umowy Jorge Jesusa dostanie 1 mln euro. Trener ma za sezon otrzymywać 3 mln euro netto. W klubie na jego życzenie zostanie zatrudnionych 6 jego współpracowników, którzy pracowali z nim w brazylijskim klubie, João de Deus, Tiago Oliveira (asystenci), Mário Monteiro, Márcio Sampaio (trenerzy przygotowania fizycznego), Gil Henriques i Rodrigo Araújo (analitycy).

Pod wodzą Jesusa w zaledwie 13 miesięcy Flamengo zdobyło m.in. mistrzostwo (2019) i Superpuchar Brazylii (2020) oraz triumfowało w Copa Libertadores (2019) - odpowiedniku europejskiej Ligi Mistrzów, a także zdobyło kilka mniejszych trofeów.

W latach 2009-2015 Jesus sięgnął z Benficą trzy razy po mistrzostwo kraju, a wywalczył ponadto - przynajmniej raz - Puchar i Superpuchar Portugalii oraz Puchar Ligi Portugalskiej. W sezonach 2012/13 i 2013/14 stołeczny klub osiągnął finał Ligi Europy, doznał w nim porażek z Chelsea Londyn i Sevillą.

dn.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz