piątek, 28 lutego 2020

Kryzys trwa. Koniec gry w LE

SL Benfica tylko zremisowała 3:3 na Estadio Da Luz z Szachtarem Donieck w rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy. Tym samym Orły odpadły z dalszej rywalizacji, gdyż pierwszy mecz mistrz Ukrainy wygrał u siebie 2:1.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Benfiki Lizbona otworzyli wynik. W dziewiątej minucie bramkę zdobył Pizzi. Asystę przy bramce zaliczył Álex Grimaldo.

W 12. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Benfiki Lizbona Rúben Dias.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Rúben Dias. Sytuację bramkową stworzył Pizzi.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Ismailyowi z Szachtaru. Była to 43. minuta pojedynku.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Benfiki Lizbona, strzelając kolejnego gola. W 47. minucie wynik na 3-1 podwyższył Rafa Silva. Przy strzeleniu gola pomagał Dyego Sousa.

Prawie natychmiast Taras Stiepanienko wywołał eksplozję radości wśród kibiców Szachtaru, zdobywając kolejną bramkę w 49. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Taisona.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartką został ukarany Rafa Silva, piłkarz gospodarzy. W 62. minucie Marlos został zastąpiony przez Tetêgo. W 67. minucie w drużynie Benfiki Lizbona doszło do zmiany. Haris Seferović wszedł za Chiquinha.

Jedenastka gospodarzy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 22 minuty, drużyna Szachtaru doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Alan Patrick. Na 11 minut przed zakończeniem starcia w zespole Benfiki Lizbona doszło do zmiany. Carlos Vinícius wszedł za Dyega Sousę.

W następstwie utraty bramki trener Benfiki Lizbona postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Pizziego i na pole gry wprowadził napastnika João Filipego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Szachtar: Taisonowi w 83. i Jewhenowi Konopliance w 87. minucie. W 86. minucie w drużynie Szachtaru doszło do zmiany. Jewhen Konoplianka wszedł za Taisona.

Po chwili trener Szachtaru postanowił bronić wyniku. W drugiej minucie doliczonego czasu spotkania postawił na defensywę. Za pomocnika Alana Patricka wszedł Davit Khocholava, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka Szachtaru nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała spotkanie. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-3.