sobota, 1 lutego 2020

Ostatnie ruchy transferowe Benfiki

W piątek o północy zamknięte zostało okno transferowe w czołowych ligach europejskich. Również dla Ligi NOS była to ostatnia chwila na ruchy kadrowe. Poniżej krótka informacja o poczynaniach Orłów w ostatnich dniach.

Orły wypożyczyły na rok 30-letniego napastnika Dyego Sousę z chińskiego Shenzhen FC. Brazylijczyk z portugalskim obywatelstwem ma za sobą wiele lat gry w portugalskich klubach: SC Braga, Maritimo Funchal, Portimonense, Tondela, Leixões. Benfica nie zagwarantowała sobie jednak prawa pierwokupu po zakończeniu okresu wypożyczenia w styczniu 2021 roku.


Pomocnik Ljubomir Fejsa został wypożyczony na pół roku do hiszpańskiego Deportivo Alaves. Serb grał w Benfice od 2013 roku, ale w tym sezonie stracił miejsce w wyjściowym składzie ekipy prowadzonej przez Bruno Lage.

Skrzydłowy João Jota podpisał nową umowę z Benficą. 20-letni wychowanek w tym sezonie zagrał w 17 oficjalnych spotkaniach Orłów i strzelił 2 bramki. Jego nowa umowa obowiązuje do czerwca 2024 roku. Podniesiono również klauzulę odstępnego z 30 do 88 mln euro.

Caio Lucasa został wypożyczony na 1,5 roku do Al Sharjah ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Po tym okresie Arabowie będą go mogli wykupić za 10 mln euro. Brazylijczyk trafił do Benfiki pół roku temu po wygaśnięciu jego umowy z Al Ainem, inną drużyną ze ZEA.

abola.pt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz