czwartek, 13 lutego 2020

Benfica w finale Pucharu Portugalii!

Po przegranym ligowym „O Clássico” Benfica stoczyła rewanżowy bój z Famalicão w ramach półfinału Pucharu Portugalii, który zakończył się remisem 1:1. „Orły” awansowały do finału dzięki zaliczce z pierwszego meczu.

Bruno Lage postawił na bardzo mocną „11”. Najbardziej eksploatowani zawodnicy znów nie mogli odpocząć. Początek meczu nie zwiastował większych problemów.

Benfica kontrolowała spotkanie, utrzymywała się przy piłce, a cios wyprowadziła w 24. minucie. Vinícius dobrze popracował w odbiorze, pomknął w pole karne i zagrał piłkę w stronę bramki. Tam przytomnie i sprytnie zachował się Cervi, który piętą wyłożył futbolówkę Pizziemu. Nasz trzeci kapitan bez problemów ulokował piłkę w siatce, zdobywając 22. gola w sezonie.

Po strzelonej bramce oddaliśmy inicjatywę, co było błędem. Famalicão szczególnie pod koniec pierwszej połowy mocniej przycisnęło, co skutkowało golem Patricka Williama. Na szczęście nieuznawanym. Sędziowie anulowali bramkę z powodu pozycji spalonej.

Druga połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy, a drużynę Lage’a stać było tylko na nieefektywne kontry. Podopieczni João Pedro Sousy w końcu musieli doprowadzić do wyrównania.

W 78. minucie wypożyczony z Benfiki Diogo Gonçalves świetnie zagrał piłkę w pole karne, gdzie Toni Martínez tylko dołożył nogę. Po tej bramce sprawa awansu była otwarta. Jeden gol wystarczyłby Famalicão, ale koniec końców autobus Benfiki był wystarczająco szczelny. Nie pierwszy raz w tym sezonie w kulminacyjnym momencie nie zawiódł Odysseas.

Naszym rywalem w finale Pucharu Portugalii będzie FC Porto, które bez większych problemów wyeliminowało Académico Viseu (4:1 w dwumeczu). Tym samym czeka nas pierwsze od 2004 roku „O Clássico” w finale Taça de Portugal. Decydujący mecz zostanie rozegrany pod koniec sezonu, a konkretnie 24 maja na Estádio do Jamor.

FC Famlicão vs SL Benfica -  1:1 (0:1)
0:1 Pizzi 24’ (asysta: Cervi)
1:1 Toni Martínez 78’ (asysta: Diogo Gonçalves)

Famalicão: Vaná; Ivo Pinto (68’ Walterson), Riccieli, Patrick William, Coly; Assunção, Račić, Pedro Gonçalves (76’ Schiappacasse); Diogo Gonçalves, Fábio Martins (85’ Lameiras), Toni Martínez.

Benfica: Odysseas; Tomás Tavares, Rúben Dias, Ferro, Grimaldo; Florentino, Taarabt; Pizzi, Cervi (86’ Samaris); Rafa (65’ Chiquinho), Vinícius (90+1’ Seferović).