wtorek, 10 grudnia 2019

Kiedy awans do LE?

Benfica zagra we wtorkowy wieczór na Estadio da Luz z Zenitem Sankt Petersburg w swoim ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Orły w razie zwycięstwa mogą sobie zapewnić jeszcze prawo gry w Lidze Europy.

Benfica straciła już szansę na awans do 1/8 finału Ligi Europy. Co prawda w razie wygranej nad Zenitem i porażki Olimpique Lyon u siebie z RB Lipsk trzy drużyny miałyby po 7 pkt., ale wówczas liczy się bilans bezpośrednich spotkań pomiędzy nimi i kolejność byłaby następująca: Zenit (7 pkt), Benfica (6 pkt), Lyon (4 pkt). 

Scenariusze awansu Benfiki do Ligi Europy z 3. miejsca:

1. Pewny już awansu RB Lipsk wygrywa na wyjeździe z Olimpique Lyon i wówczas każda wygrana Orłów nad Zenitem daje awans.

2. Jeżeli Lyon wygrywa lub remisuje to wówczas Benfica potrzebuje wygrać nad Zenitem 2:0 lub gdy Rosjanie strzelą bramkę to wygrać trzeba bramkami, 4:1, 5:2, 6:3 ...

Teoretycznie wszystko jest w nogach ekipy Bruno Lage. Pocieszające jest to, że Zenit zrobi wszystko aby wygrać, bo gdy zainkasuje komplet punktów to on wyjdzie z grupy z 2. miejsca, a to może oznaczać, że zobaczymy bardzo otwarty i emocjonujący mecz.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz